• 444 4 208
  • info@yatirimymm.com

Otomotiv Sektörüne Doping

Otomotiv Sektörüne Doping

Yatırım YMM&Bağımsız Denetim olarak mükelleflerimizi bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Meclise sevk edilen torba yasayla otomotiv sektörüne destek olmak üzere yeni düzenlemeler yapılacak.

Buna göre;

  1. İkinci el araçların trafikten çekilmesi ve yeni araç alımının teşviki amacıyla, 31/12/2019 tarihine kadar uygulanmak üzere 16 yaş ve üzerindeki “otomobil, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet ve kamyonların” ihracatı veya İmha Merkezlerine teslim edilmek suretiyle trafikten kaydı silinerek hurdaya ayrılması şartıyla araç sahiplerine yurtiçinden yeni araç alımında 10.000 lirayı geçmemek kaydıyla ÖTV indirimi sağlanacak.
  2. Yurtiçinde taşıtların imalatında kullanılan hoparlör, radyo, navigasyon cihazı, monitör gibi mallar için ödenen “ÖTV” imalatçılara “iade” edilecek.

[1] Sirkülerimizle vermiş olduğumuz bilgiler belli bir konu(lar) veya haber(ler)in detaylı açıklaması olmayıp, genel çerçevede bilgi ve fikir vermek amaçlıdır. Bu sebeple; muhasebe, vergi, yatırım, danışmanlık alanlarında veya diğer türlü profesyonel bağlamda önerileri kapsamamaktadır. Daha detaylı ek bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda; konusuna hakim profesyonel bir danışmanlık olan YATIRIM Yeminli Mali Müşavirlik & Bağımsız Denetim ile irtibata geçiniz.

Yorumlar

Makaleler

Tüm Hakları Saklıdır. © 2020